DATA WYJAZDU: 01.05.2024

Do opieki jest 79-letni Pan Siegfried, waży ok. 92 kg, ma 173 cm wzrostu.

Pan ma przyznany 4 stopień niepełnosprawności.

 

PD – nie przychodzi

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pan znacznej wymaga pomocy przy wstawaniu, chodzeniu, głównie do toalety. Podopieczny niewiele pomaga. Do dyspozycji pan ma rollator oraz dostosowaną kabinę prysznicową.

·       Zaawansowana demencja. Orientacja: czasowa – zaburzona. Orientacja miejscowa i osobowa – częściowo zaburzone. Pan ma zaburzenia rytmu dnia i nocy i wymaga wzmożonej uwagi.

·       Częściowe problemy ze słuchem i wzrokiem. Mowa częściowo zaburzona.

·       Inkontynencja moczowa – sporadycznie. Pan korzysta z wkładek, pampersów oraz pieluchomajtek.

·       Potrzebna jest pomoc przy myciu i kąpaniu

·       Pielęgnacja ciała, w tym higiena intymna, pomoc przy goleniu, itd.

·       Pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny, dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.

·       Występują problemy zarówno z zasypianiem jak i problemy z przesypianiem nocy. Pan chodzi spać, ok. 18:00, wstaje ok. 05:00. W ciągu dnia – liczne, krótkie drzemki. Praca nocna – tak. Kilka razy w nocy trzeba do pana wstawać. Pan nie przyjmuje leków nasennych.

·       1 raz w tygodniu pan bierze udział w zajęciach z ergoterapii. Do tej pory – 2 razy w tygodniu pan brał udział w zajęciach Tagespflege, ale ostatnio ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia nie zawsze się to udawało.

·       Z usposobienia Pan Siegfried jest towarzyski w stosunku do osób trzecich, w stosunku do żony – wymagający, bywa niespokojny, niecierpliwy, lubi krótkie gry, krótkie spacery.

                                  


Pan mieszka z żoną w domu dwurodzinnym z ogrodem i balkonem na wsi. W domu nie ma zwierząt. Dom posiada usprawnienia architektoniczne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na zakupy pieszo idzie się, ok. 10 minut, ale zakupy robi rodzina. OP ma do dyspozycji umeblowane mieszkanie z osobną łazienką i osobną toaletą Internet zostanie zainstalowany przez klienta. Żona pomaga w opiece nad mężem, może też wstawać w nocy. Pan jest niespokojny, często woła, to się kładzie, to wstaje.

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

·       Kobieta lub mężczyzna (osoba silna\dobrze zbudowana)

·       Komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

·       Osoba niepaląca. Podopieczny jest osobą niepalącą. Żona też nie pali.

·       Prawo jazdy (auto z manualną skrzynią biegów).

·       Spacery z podopiecznym

Organizacja czasu wolnego podopiecznego