DATA WYJAZDU: 07.04.2024

 

Do opieki jest małżeństwo:

 

 Pan Mario – 79 lat (ur. 20.09.1945), 174 cm wzrostu, 77 kg wagi.

 

 Pani Jutta – 79 lat (ur. 26.10.1945), 171 cm wzrostu, 55 kg wagi. Pani ma przyznany 2 stopień niepełnosprawności.

 

PD – przychodzi aktualnie do pani Jutty – 1 raz w tygodniu, aby przygotować leki na kolejny tydzień\zmienić box z lekami.

 

Jednostki chorobowe pana Mario:

·       Pan porusza się samodzielnie, nie ma konieczności transferu.

·       Orientacja: czasowa i osobowa – niezaburzone. Orientacja miejscowa – zaburzona

·       Komunikacja – niezaburzona. Pan nosi aparat słuchowy.

·       Pan Mario jest jeszcze bardzo samodzielny, jeśli chodzi o wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych, wymaga na chwilę obecną jedynie nieznacznej pomocy.

·       Potrzebna częściowa pomoc przy spożywaniu posiłków. Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.

·       Nie występują problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pan chodzi spać ok. 21:00-22:00, wstaje, ok. 05:00-06:00, czasami zasypia podczas słuchania audiobooków. Pan czasami wstaje w nocy, ale nie wymaga wtedy pomocy ze strony OP. Nie ma pracy nocnej. Pan nie przyjmuje leków nasennych.

·       Z usposobienia pan Mario jest stanowczy, bywa uparty, lubi słuchać audiobooków, pomagać w domu, np. coś przynieść (pod warunkiem, że wie, gdzie ta rzecz się znajduje).

 

Jednostki chorobowe pani Jutty:

·        Częściowe problemy przy wstawaniu oraz problemy przy poruszaniu się uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani porusza się przy pomocy rollatora i wymaga jedynie wsparcia. Nie ma konieczności transferu.

·       Zaawansowana demencja. Orientacja niezaburzona. 

·       Po udarze\mowa zaburzona

·       Częściowe kłopoty ze wzrokiem

·       Inkontynencja – moczowa. Pani korzysta z pampersów.

·       Potrzebna częściowa pomoc przy myciu i kąpaniu.

·       Pani jest jeszcze dość samodzielna, jeżeli chodzi o wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych i wymaga jedynie częściowej pomocy, np. przy myciu włosów.

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.

·       Nie występują problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pani chodzi spać, ok. 21:00-22:00, wstaje między 06:00 a 08:00. Czasami pani Jutta wstaje w nocy, ale nie wymaga wtedy pomocy ze strony OP. Pracy nocnej nie ma.

·       Pani powinna brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych, ale na ten moment nie ma możliwości dowozu na zajęcia.

·       Z usposobienia pani Jutta jest miła, skromna, towarzyska, bywa czasami uparta. Pani lubi oglądać telewizję, pomagać w pracach domowych, w ogrodzie.

·       Pani jest osoba palącą.

 

Państwo Becheroni mieszkają w domu jednorodzinnym z ogrodem na wsi. W domu nie ma zwierząt. Okolica jest spokojna. Na zakupy pieszo idzie się ok. 10 minut, jest też bardzo dobre połaczenie środkami komunikacji publicznej.

Jest dostęp do internetu.

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

·       Kobieta lub mężczyzna

·       B1\B2

·       Prawo jazdy (auto z manualną skrzynią biegów)

·       Palenie możliwe na zewnątrz

·       gotowanie

·       zakupy

·       pranie, prasowanie

·       Sprzątanie

·       Spacery z podopiecznymi