DATA WYJAZDU : od zaraz
Do opieki jest małżeństwo: 90-letnia pani Edeltraud (ur.02.10.1933), waży 85 kg, ma 168 cm wzrostu oraz 91-letni pan Hans (ur. 08.05.1932), waży 92 kg, ma 172 cm wzrostu. PD – nie przychodzi.
Jednostki chorobowe Pana Hansa
 – Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pan w domu porusza się przy pomocy rollatora. Nie ma konieczności transferu, jedynie pomoc, wsparcie. Na zewnątrz – krótkie spacery: 10-15 minut. Do dyspozycji pan posiada: rollator oraz wózek inwalidzki
– Alzheimer
– Astma
– Nadciśnienie
– Problemy ze słuchem. Pan nosi aparat słuchowy.
– Orientacja – w pełni niezaburzona.
– Pan jest jeszcze bardzo samodzielny, wymaga jedynie pomocy przy kąpieli
– Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.
– Nie występują problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pan chodzi spać, ok. 24:00, wstaje, ok. 07:00. Drzemka w ciągu dnia: 12:30-14:00
– Pan ogląda chętnie telewizję, czyta, interesuje się internetem, prowadzi swoje biuro nieruchomości. Jest uprzejmy, uczynny, bywa niecierpliwy.
Jednostki chorobowe Pani Edeltraud:
– Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem. Nie ma konieczności transferu. Pani porusza się z pomocą rollatora – 50-100 metrów.
– Pani ma wstawiony rozrusznik serca – od 2003 roku
– Depresja (leczona farmakologicznie)
– Osteoporoza
– Komunikacja – w pełni zachowana
– Orientacja – w pełni niezaburzona
– Pani jest samodzielna, jeżeli chodzi o codzienna pielęgnację ciała.
– Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.
– Częściowe problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pani chodzi spać, ok, 23:00, wstaje, ok. 06:30. Drzemka w ciągu dnia: 12:30-14:00. 
– Pani lubi oglądać telewizję, gotować, szyć. Jest cierpliwa, spokojna, skromna. Bywa wycofana i lękliwa.
Państwo mieszkają w domu dwurodzinnym (na parterze) na wsi. Spokojna okolica. Na zakupy pieszo idzie się ok. 20 minut. Jest auto do dyspozycji – Opel. Przychodzi pani do sprzątania. OP ma do dyspozycji pokój z osobna toaletą, łazienka jest wspólna. Jest dostęp do internetu.
OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI
– Kobieta
– Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego – B1 / B2
– Niepaląca
– Prawo jazdy
– Zaszczepiona przeciw COVID 19.
– Zakupy
– Gotowanie
– Pranie i prasowanie
– Sprzątanie
– Towarzyszenie podczas wizyt lekarskich