Do opieki jest Małżeństwo:

 

 91-letnia pani Edeltraud, waży 83 kg, ma 168 cm wzrostu.

 

 92-letni pan Karl-Heinz, waży 92 kg, ma 172 cm wzrostu.

 

PD – nie przychodzi.

 

Jednostki chorobowe Pani Edeltraud:

 

  ·       Problemy przy poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani porusza się przy pomocy rollatora (50-100 metrów jest w stanie przejść) wymaga jedynie pomocy/wsparcia. Nie ma konieczności transferu.

·       Od 2003 pani ma sztuczną zastawkę serca – wszystko w porządku.

·       Depresja – leczona farmakologicznie

·       Osteoporoza.

·       Komunikacja – w pełni niezaburzona

·       Orientacja – w pełni niezaburzona

·       Pani jest jeszcze bardzo samodzielna, jeśli chodzi o codzienne czynności pielęgnacyjne, może wymagać jedynie nieznacznej pomocy

·       Potrzebna częściowa pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu – przygotowanie, dobór odpowiedniej garderoby.

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny, dieta – normalna. Pani mało pije, trzeba ją zachęcać do przyjmowania płynów.

·       Występują częściowe problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pani chodzi spać ok. 23:00, wstaje ok. 06:30. Drzemka w ciągu dnia: 12:30-14:00. Pani czasami wstaje w nocy, ale nie wymaga wtedy pomocy ze strony OP.

·       Pani bierze udział w zajęciach rehabilitacyjnych – 1 raz w tygodniu.

·       Z usposobienia podopieczna jest miła, cierpliwa, czasami bywa lękliwa. Pani lubi oglądać telewizję, szyć, zajmować się domem, gotować.

 

 

Jednostki chorobowe Pana Frölich:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. W domu pan porusza się z pomocą rollatora, ma do dyspozycji również wózek inwalidzki. Na zewnątrz pan nie wychodzi. Nie ma konieczności transferu, jedynie pomoc, wsparcie.

·       Problemy ze słuchem. Pan nosi aparat słuchowy.

·       Orientacja – w pełni niezaburzona

·       Pan jest jeszcze bardzo samodzielny, jeżeli chodzi o wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Może wymagać jedynie nieznacznej pomocy.

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.

·       Nie występują problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pan chodzi spać, ok. 24:00, wstaje ok. 07:00. Drzemka w ciągu dnia: 12:30-14:00. Pan czasami w nocy wybudza się, ale nie wymaga wtedy pomocy ze strony opiekunki

·       Z usposobienia pan Hans jest miły, pomocny, bywa niecierpliwy. Pan lubi oglądać telewizję, korzysta z internetu, tabletu. Pan jest jeszcze czynny zawodowo- pracuje z domu.

 

 

Państwo mieszkają w domu dwurodzinnym na wsi. Okolica jest bardzo spokojna.  Na zakupy pieszo idzie się ok. 20 minut. Do dyspozycji jest Auto z automatyczna skrzynią biegów- Opel. OP ma do dyspozycji pokój z osobna łazienką i toaletą. OP mieszka na parterze. Małżeństwo na piętrze. Przychodzi pani do sprzątania.

 

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

·       Kobieta

·       Ok.50 lat

·       Niepaląca

·       Bardzo znajomość języka niemieckiego

·       PJ *mile widziane

·       Koniecznie zaszczepiona przeciw Covid

·       zakupy

·       Gotowanie

·       Sprzątanie

·       Pranie/prasowanie

Towarzyszenie podczas wizyt lekarskich