DATA WYJAZDU: 15.04.2024

Do opieki jest 87-letnia Pani Rosa Maria (ur.02.03.1937), waży ok. 68 kg, ma 168 cm wzrostu.

Pani ma przyznany 2 stopień niepełnosprawności.

 

PD – nie przychodzi.

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani wymaga jedynie pomocy, wsparcia, nie ma konieczności transferu. Pani porusza się przy pomocy laski lub rollatora. Do dyspozycji pan ma rollator, laskę i windę schodową.

·       Parkinson

·       Orientacja w pełni niezaburzona

·       Komunikacja w pełni niezaburzona

·       Pani jest jeszcze bardzo samodzielna, jeżeli chodzi o codzienne czynności pielęgnacyjne. Wymaga jedynie wsparcia, aktywizacji, trzeba panią zachęcać do chodzenia\poruszania się, dotrzymywać towarzystwa

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Panią trzeba zachęcać do przyjmowania płynów.

·       Nie występują problemu z zasypianiem i przesypianiem nocy. Nie ma pracy nocnej lub praca nocna sporadycznie (1 -2 razy – do toalety)

·       Z usposobienia Pani jest towarzyska, otwarta, ale tylko, gdy dana osoba jej odpowiada.


 

Pani Rosa Maria mieszka sama w domu jednorodzinnym z ogrodem w mieście. Na zakupy trzeba pojechać autem, jest też dogodne połączenie środkami komunikacji publicznej. OP ma do dyspozycji standardowo wyposażony pokój, łazienka jest wspólna z podopieczną, jest dostęp do internetu. Rodzina pomaga w robieniu większych zakupów. Szczegóły przerwy dla OP do uzgodnienia na miejscu z rodziną.

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

·       Kobieta

·       B1 – dobra znajomość języka niemieckiego

·       Prawo jazdy 

·       Niepaląca

·       Zaszczepiona przeciw Covid 19

·       Gotowanie

·       Sprzątanie

·       Spacery z podopieczną

·       Prowadzenie samochodu

·       Organizacja czasu wolnego podopiecznej