DATA WYJAZDU: 06.05.2024 

Do opieki jest 85-letni Pan Friedrich, waży ok. 75 kg, ma 182 cm wzrostu.

Pan ma przyznany 5 stopień niepełnosprawności.

 

PD – przychodzi codziennie rano do pomocy przy transferze, myciu, ubieraniu

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani nie jest w stanie ani stać samodzielnie ani chodzić. Wymaga transferu – 2 razy dziennie oraz zmiany pozycji leżenia – 2 razy w nocy. Pani nie pomaga w transferze. Do dyspozycji pan ma: łóżko specjalistyczne, wózek inwalidzki, podnośnik osobowy, dostosowaną kabinę prysznicową.

·       IBM – choroba autoimmunologiczna (zapalenie mięśni z ciałkami wtrętowymi)

·       Nadciśnienie

·       Komunikacja w pełni niezaburzona

·       Orientacja w pełni niezaburzona

·       Potrzebna pomoc przy myciu i kąpaniu

·       Pielęgnacja ciała, w tym higiena intymna

·       Pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu

·       Pomoc przy spożywani posiłków i przyjmowaniu płynów. Pan nie ma problemów z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.

·       Nie występują problemy z zasypianiem, częściowe problemy z przesypianiem nocy. OP zmienia pozycję leżenia – 2 razy w nocy.

·       Pan z usposobienia jest towarzyski, stanowczy.

·       2 razy w tygodniu pani bierze udział w zajęciach z fizjoterapii oraz ergoterapii

                                  


Pan mieszka z żoną w domu jednorodzinnym z ogrodem w mieście. Dom posiada usprawnienia architektoniczne dla osób starszych i niepełnosprawnych. W domu nie ma zwierząt. Na zakupy pieszo jest ok. 700 m. Jest też bardzo dobre połączenie do centrum miasta środkami komunikacji publicznej.   OP ma do dyspozycji przestrzeń mieszkalną z balkonem, osobną łazienka i osobna toaletą oraz telewizorem. Jest możliwość udostępniania roweru.

 

Pan Friedrich to znany w tej miejscowości przedsiębiorca z licznymi kontaktami. OP musi stanąć na wysokości zadania i spełnić w 100 % oczekiwania rodziny.  PD będzie przychodzić nadal, również jak już przyjedzie opiekunka. Małżonka też pomaga, szczególnie w prowadzeniu domu i pielęgnacji męża. Tak więc obowiązki związanie z prowadzeniem domu – opiekunka w pełni będzie musiała przejąć tylko, gdy żona pana Friedricha np. zachoruje. Pan jest w pełni sprawny umysłowo, lubi spotykać się z przyjaciółmi, trzeb ago wozić na spotkania. Dlatego OP musi mieć Prawo jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta (VW). Pojazd jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych \na wózku inwalidzkim

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

 

·       Kobieta

·       Dobra lub bardzo dobra znajomość języka niemieckiego – B1\B2

·       Prawo jazdy\doświadczenie w prowadzeniu auta

·       Palenie możliwe na zewnątrz.

·       Zaszczepiona przeciw Covid 19

·       Zakupy (czasami)

·       gotowanie

·       Pranie i prasowanie

·       Sprzątanie