DATA WYJAZDU: 01.06.2024

 

Do opieki jest 90-letnia Pani Ursula, waży ok. 55 kg, ma 160 cm wzrostu.

Pani ma przyznany 4 stopień niepełnosprawności.

 

PD – przychodzi codziennie rano, aby pomagać w porannej toalecie i mierzyć ciśnienie oraz raz w tygodniu przygotowują leki.

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani porusza się z pomocą rollatora wymaga pomocy zarówno przy wstawaniu jak i przy poruszaniu się. Pani trzeba towarzyszyć w wyjściach do fryzjera, lekarza, itd. Czasami, gdy pani słabiej się czuje, trzeba ją podnieść\dźwignąć. Pani Ursula jest szczupła i drobna.

·       Niewydolność serca

·       Nadciśnienie

·       Po udarze

·       Problemy z oczami, częściowe problemy ze wzrokiem. Pani nosi okulary.

·       Orientacja – w pełni niezaburzona.

·       Potrzebna pomoc przy myciu i kąpaniu

·       Pielęgnacja ciała, w tym higiena intymna

·       Pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu.

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Panią trzeba zachęcać do przyjmowania płynów.

·       Występują częściowe problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pani chodzi spać między 19:00 a 20:00, wstaje – ok. 08:00. Drzemka w ciągu dnia: między 12:30 a 14:30. Pani w nocy czasami wstaje, ale nie wymaga wtedy pomocy ze strony OP. Pani nie przyjmuje leków nasennych.

·       Pani Ursula lubi czasami coś poczytać, ogląda chętnie telewizję, jak jest ładna pogoda – lubi posiedzieć na zewnątrz. Pani potrzebuje dużo spokoju, bywa wycofana, ale czasami lubi też porozmawiać

                                  

 

Pani mieszka sama w domu jednorodzinnym z ogrodem w małym miasteczku. Dom posiada usprawnienia architektoniczne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na zakupy pieszo idzie się, ok. 10 minut, jest też dobre połączenie środkami komunikacji publicznej. OP ma do dyspozycji przestrzeń mieszkalną z osobną łazienką. Jest dostęp do internetu. Podopieczna w ciągu dnia może do 2 godzin zostać sama w domu.

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

 

·       Kobieta

·       Wiek: 40+

·       bardzo znajomość języka niemieckiego – B2

·       Palenie możliwe na zewnątrz. Podopieczna jest osobą niepalącą.

·       Zakupy

·       Gotowanie

·       Pranie i prasowanie

·       sprzątanie

·       Spacery z podopieczną