DATA WYJAZDU: 02.04.2024

  

Do opieki jest 59-letnia Pani Angela, waży ok. 70 kg, ma 180 cm wzrostu.

Pani ma przyznany 2 stopień niepełnosprawności.

 

PD – nie przychodzi.

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani wymaga pomocy przy transferze, sama niewiele pomaga. Pani ma do dyspozycji: rollator, wózek inwalidzki, specjalistyczne łóżko, krzesło-toaletę i dostosowaną do swoich potrzeb kabinę prysznicową.

·       Zaburzenia mowy, pani prawie w ogóle nie mówi.

·       Orientacja w pełni niezaburzona

·       Inkontynencja moczowa – sporadycznie

·       Potrzebna pomoc przy myciu i kąpaniu

·       Pielęgnacja ciała, w tym higiena intymna, pomoc przy myciu włosów, itd.

·       Częściowa pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu

·       Występują problemy z żuciem i przełykaniem. Pani jest odżywiana poprzez Sondę PEG.

·       Występują problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pani chodzi spać, ok. 21.00-22.00, wstaje między 08.00 a 10.00. Drzemka w ciągu dnia: od 13.00 do 16:00. Pani śpi 15 godzin na dobę. W nocy się wybudza ok. 2-3 razy, wstaje, poprawia poduszki i idzie z pomocą rollatora do toalety. Praca nocna – sporadycznie (4- 7 razy w tygodniu). Pani nie przyjmuje leków nasennych.

·       Podopieczna jest miła, bywa trochę niecierpliwa, z racji tego, że prawie nie mówi i prawie się nie porusza, pani komunikuje się za pomocą I-Phona.  Podopieczna nie ma zbyt wielu zainteresowań, nie czyta, nie ogląda telewizji, ale lubi słuchać opowieści, audiobooków.

 

 

Pani Angela mieszka z mężem i dwójka dzieci – 18 i 20 lat (z tym, że syn obecnie przebywa w Nowej Zelandii, więc w domu jest tylko córka). Pozostała trójka dzieci (36, 35 i 29 lat) regularnie odwiedzają rodziców. W domu mieszkają poza tym zwierzęta: dwa kocury, jedna kotka i piec, który jest łagodny i przyjacielski, jeśli się go dobrze traktuje.

Państwo mieszkają w domu jednorodzinnym na wsi, spokojna okolica, na zakupy pieszo idzie się ok. 20 minut, jest też bardzo dobre połączenie środkami komunikacji publicznej. Do dyspozycji jest auto z automatyczną skrzynią biegów, jest też do dyspozycji elektryczny rower. Na większe zakupy można pojechać z mężem podopiecznej lub córką. W domu preferowana jest kuchnia wegetariańska. Rodzina od lat stara się gotować po wegetariańsku, chociaż od jakiegoś czasu dzieci jedzą już mięso. Generalnie dużo warzyw, zdrowa żywność.

OP ma do dyspozycji duży słoneczny pokój z osobnym wejściem, zamykaną łazienką, jest kominek, wyjście na taras oraz dostęp do internetu.

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI

·       Kobieta

·       niepaląca

·       Komunikatywna znajomość języka niemieckiego – A2

·       PJ – mile widziane

·       zakupy

·       gotowanie

·       pranie, prasowanie

·       Sprzątanie