DATA WYJAZDU: 28.07.2024

Do opieki jest 83-letnia Pani Bärbel, waży ok. 59 kg, ma 165 cm wzrostu. Pani ma przyznany 3 stopień niepełnosprawności.

 

 

PD – nie przychodzi.

 

Jednostki chorobowe:

·       Pani wymaga jedynie wsparcia\asekuracji przy wstawaniu i poruszaniu się. Nie ma konieczności transferu.

·       Początkowe stadium demencji. Orientacja: czasowa – zaburzona. Orientacja miejscowa i osobowa – częściowo zaburzone.

·       Zaburzona mowa. Pani ma zaniki mowy.

·       Pani jest jeszcze bardzo samodzielna, jeżeli chodzi o wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Wymaga częściowej pomocy przy myciu i kąpaniu

·       Częściowa pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu

·       Częściowa pomoc przy spożywaniu posiłków i przyjmowaniu płynów. Pani nie ma problemów z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Panią trzeba zachęcać do przyjmowania płynów.

·       Nie występują problemy z zasypianiem i przesypianiem nocy. Pani chodzi spać, ok. 22:00, wstaje, ok. 06:30. Drzemka w ciągu dnia, ok. 12:30. Pracy nocnej nie ma. Podopieczna czasami w nocy wstaje, ale nie potrzebuje wtedy pomocy ze strony OP. Pani przyjmuje leki nasenne.

 

                

Pani w czasie od 28.07 do 24.08.2024 będzie przebywać w domku letniskowym w Friedrichskoog. Tam też będzie na ten czas zakwaterowana OP i będzie miała do dyspozycji osobny pokój. Okolica spokojna. Rodzina podopiecznej w tym czasie będzie mieszkać 2 km dalej i to oni będą robić zakupy.  Dostęp do internetu będzie zapewniony.

 

WYMAGANIA WOBEC OPIEKUNKI

 

·       Kobieta

·       B2 – bardzo dobra znajomość języka niemieckiego

·       Niepaląca\podopieczna jest osoba niepalącą.

·       Gotowanie

·       Pranie i prasowanie

·       Sprzątanie

·       Spacery i wycieczki z podopieczną

Organizacja czasu wolnego podopiecznej