DATA WYJAZDU: jak najszybciej

Do opieki jest 83-letnia Pani Helga (ur. 14.11.1941), pani waży 58 kg, ma 162 cm wzrostu. Pan ma przyznany 2 stopień niepełnosprawności.
PD – nie przychodzi.

 

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani wymaga znacznej pomocy przy transferze – niewiele pomaga. Pani Helga ma do dyspozycji rollator, dostosowaną do indywidualnych potrzeb kabinę prysznicową oraz siedzenie pod prysznic

·       alergie

·       Orientacja- czasowa – niezaburzona. Orientacja miejscowa i osobowa – częściowo zaburzone.  

·       Częściowe problemy ze wzrokiem i słuchem

·       Potrzebna pomoc przy myciu, kąpaniu

·       Pielęgnacja ciała, w tym higiena intymna.

·       Pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Stan odżywiania – normalny. Dieta – normalna. Przyjmowanie płynów – w normie.

·       Pani nie ma problemów z zasypaniem, częściowe problemy z przesypianiem nocy. Pani chodzi spać, ok. 21:30, wstaje, ok. 07:00. Drzemka w ciągu dnia: 13:00-14:00. Pracy nocnej nie ma lub praca nocna sporadycznie (max. 4-7 razy w tygodniu). Pani nie przyjmuje leków nasennych

·       Podopieczna bierze udział w zajęciach rehabilitacyjnych

·       Pani Helga jest z usposobienia towarzyska, lubi oglądać telewizję, lubi spacery, interesuje się pracami domowymi.

 

 

Pani Helga mieszka sama- ma w Leutkirch mieszkanie z ogrodem i balkonem. W domu nie ma zwierząt. Na zakupy pieszo idzie się ok. 10 minut, jest też dobre połączenie środkami komunikacji publicznej. OP ma do dyspozycji pokój z balkonem.

Internet zostanie zainstalowany przez klienta.

 

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI:

– Kobieta

– Wiek: 40+

– dobra znajomość języka niemieckiego (B1)

– Niepaląca

– zakupy

– gotowanie

– pranie, prasowanie

– sprzątanie

– spacery z podopieczną