DATA WYJAZDU: 20 – 27.01.2024

 Do opieki jest 95-letnia Pani Renate (ur. 19.09.1929), pani waży 60 kg, ma 170 cm wzrostu. Pan ma przyznany 3 stopień niepełnosprawności.
PD – nie przychodzi.

 

 

Jednostki chorobowe:

·       Problemy przy wstawaniu i poruszaniu się, uwarunkowane wiekiem i stanem zdrowia. Pani wymaga pomocy. Po domu pani porusza się siedząc na rollatorze. Podopieczna ma do dyspozycji rollator oraz siedzenie pod prysznic

·       Artroza

·       Rak piersi. Ze względu na wiek pani nie jest poddawana leczeniu onkologicznemu.

·       Komunikacja – w pełni niezaburzona

·       Orientacja- w pełni niezaburzona

·       Lekka inkontynencja. Do tej pory podopieczna sama zmienia sobie pampersy, niewykluczone jednak, że w przyszłości będzie potrzebować pomocy OP.

·       Potrzebna częściowa pomoc przy myciu, kąpaniu

·       Pielęgnacja ciała, w tym higiena intymna.

·       Częściowa pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu

·       Nie występują problemy z żuciem i przełykaniem. Pani je i pije samodzielnie, ale trzeba ją zachęcać do przyjmowania pokarmów i płynów.

·       Pani nie ma problemów z zasypaniem i przesypianiem nocy.  Nie ma pracy nocnej.

·       Pani Renate jest złośliwa, lubi mieć rację, uważa, że jest jeszcze w stanie sama o siebie zadbać, ale w rzeczywistości wymaga już pomocy. Pani nie chce, aby opiekowały się nią jej dzieci, jest w stanie zaakceptować pomoc osób obcych. Do niedawna pani była w stanie krytycznym. Spędziła trochę czasu w domu opieki, gdzie jej stan się ustabilizował i uległ poprawie.

  

Pani Renate mieszka sama – zajmuje całe piętro w domu szeregowym. OP ma do dyspozycji pokój z telewizorem. Jest dostęp do internetu (WLAN). Do pomocy przy sprzątaniu 1 raz w tygodniu przychodzi pani, ale opiekunka musi dopilnować, aby wszystko było posprzątane. W domu nie ma zwierząt. Zakupy robi rodzina.

 

OCZEKIWANIA WOBEC OPIEKUNKI:

– Kobieta

– znajomość języka niemieckiego – basic

– palenie możliwe na zewnątrz

– gotowanie

 

– sprzątanie